Menu Content/Inhalt
Start
Nowa siedziba na jubileusz muzeum
Image 
Istotnym elementem historii i kultury Brzozowa jest stojący w rynku ratusz. Wzniesiony w 1896 r. wg projektu Władysława Łuczyckiego, przechodził wiele remontów i był kilkakrotnie przebudowany. Obecnie dobiegła końca największa w dziejach tego gmachu inwestycja pod nazwą „Przebudowa z rozbudową i remont zabytkowej siedziby Muzeum Regionalnego w Brzozowie wraz z utworzeniem Centrum Informacji Turystycznej”, dofinansowana ze środków unijnych.
Czytaj całość…
 
Piłkarze UM Brzozów niepokonani!

ImageDrużyna piłkarska Urzędu Miejskiego w Brzozowie po zaciętej walce została zwycięzcą III edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej „Samorządowiec”, który odbył się w dniu 19 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.  W turnieju oprócz UM Brzozów uczestniczyły trzy drużyny reprezentujące: Starostwo Powiatowe w Brzozowie, Brzozowski Portal Internetowy oraz Zespół Środowiskowy Blizne. Turniej rozegrano systemem  „każdy z każdym”.  Grająca z meczu na mecz coraz efektowniej, ale i efektywniej, drużyna UM Brzozów  została zwycięzcą  turnieju, pokonując  dużą różnicą bramkową wszystkie drużyny:  BPI Brzozów (7:4), Zespół Środowiskowy Blizne (7:0) oraz Starostwo Powiatowe Brzozów (6:2). 

Czytaj całość…
 
Ogniki na mokradłach

Image

Zespół Szkół Nr 2 w Humniskach po raz dziewiąty był organizatorem regionalnego konkursu przyrodniczo-ekologicznego. W tym roku jego hasło brzmiało "Rośliny  i zwierzęta mokradeł". Patronat nad przeprowadzona  w sobotę 20 bm. imprezą sprawował Burmistrz Brzozowa

Czytaj całość…
 
Jan Paweł II - wychowawca młodzieży
Image 
Na chwilę przez beatyfikacją Jana Pawła II odbyła się w Brzozowie konferencja naukowa pod hasłem „Jan Paweł II wychowawca młodzieży”. Jej uczestnicy spotkali się 16 bm. w sali narad Urzędu Miejskiego, w której kilkanaście lat temu Rada Miejska zdecydowała o przyznaniu Papieżowi-Polakowi tytułu  Honorowego Obywatela Brzozowa.
Czytaj całość…
 
Sąsiedzi z dwóch stron Karpat
Image 
Ludowy Klub Sportowy Płomień Zmiennica nawiązał współpracę ze słowackim klubem piłkarskim ŠK Záhradné. Zawodnicy i działacze Płomienia na zaproszenie Słowaków 20.02. odwiedzili miejscowość Záhradné, gdzie obie drużyny rozegrały spotkanie sparingowe.
Czytaj całość…
 
Sportowa wizyta w Samborze

Image 

W sobotę 26 lutego 2011 roku drużyna reprezentująca nauczycieli gminy Brzozów wzięła udział w finale Międzynarodowego Turnieju Siatkówki zorganizowanym w szkole nr 7 w Samborze (Ukraina). Występ naszej drużyny zakończył się sukcesem, gdyż zajęła ona I miejsce w rozgrywkach.

Czytaj całość…
 
Promesa na odbudowę ulic Brzozowa
Przedstawiciele 129 samorządów z Podkarpacia otrzymali (28.02.) z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera promesy na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez ubiegłoroczną powódź. Promesę na kwotę 380 tys. zł dla naszej gminy odebrał osobiście burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.
Czytaj całość…
 
OSP Zmiennica. Nowi druhowie we władzach jednostki
Image 
Trwa okres zebrań sprawozdawczo-wyborczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas zebrania OSP Zmiennica na funkcję prezesa został ponownie wybrany Krzysztof Kosztyła. Druhowie ze Zmiennicy odmłodzili też znacząco skład zarządu. 
Czytaj całość…
 
"Pamietajcie o ogrodach"
Image 
Czym jest szczęście? Jak być szczęśliwym? Na te i inne, podobne pytania próbują odpowiedzieć już od wieków nie tylko filozofowie, ale również tak zwani zwykli ludzie. Każdy z nas może mieć inną definicję szczęścia, jednak pragnienie osiągnięcia go w życiu pozostaje powszechne i niezmienne.
Czytaj całość…
 
Brzozowianie w Sekretariacie Episkopatu Polski
Image 
Na zaproszenie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  reprezentanci władz samorządowych i artyści z gminy Brzozów wzięli udział w dorocznym spotkaniu opłatkowym członków Fundacji z udziałem prezydentów, burmistrzów i wójtów "Miast Papieskich".  Podczas spotkania w obecności m.in. nuncjusza apostolskiego abpa Celesino Miliorego, kardynała Kazimierza Nycza i Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Stanisława Budzika koncertował zespół Brzozowskiego Domu Kultury wraz z solistkami, a burmistrz Józef Rzepka wystąpił w dyskusji na temat kształtu współczesnej rodziny katolickiej.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 281 282 283 284 285 286 287 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2851 - 2860 z 2866

W skrócie...

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Kalendarium imprez

Kalendarium imprez 2016

Dokumenty strategiczne

Plany, strategie

Projekty i oferty

Oferty inwestycyjne
Projekty

Gościmy

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001