Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Odkrywamy pasje i talenty w ZS w Turzym Polu
Odkrywamy pasje i talenty w ZS w Turzym Polu Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
14.03.2017.
 
Image 
 
W wielu z nas drzemią nieodkryte talenty. Czasem wystarczy tylko jeden impuls, aby podzielić się z ludźmi swoją pasją. Niejednokrotnie poszukujemy idola, dzięki któremu zaczynamy realizować nasze marzenia. Skąd jednak czerpać ten wzór do naśladowania? I tutaj pomocna staje się szkoła, która pomaga w szukaniu autorytetów i często znajduje je bardzo blisko.
 
Image 
 
W czwartek 9 marca w Zespole Szkół w Turzym Polu gościliśmy wspaniałych ludzi – pasjonatów, którzy nie wstydzą się mówić o swoich zamiłowaniach. Pani Donata Bosak – mieszkanka Humnisk, ale sercem i duszą związana z Turzym Polem, ponieważ to stąd pochodzili jej dziadkowie - znana jest jako blogerka, recenzentka, felietonistka, ale przede wszystkim miłośniczka literatury pięknej. Czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce i wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. Podczas spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz nauczycielami Pani Donata wspaniale opowiedziała o swoim zamiłowaniu do książek. Zwróciła uwagę, że czytać należy już od dzieciństwa, a w przyszłości może zaowocować to wielką pasją czytelniczą.  Zaprezentowała uczniom fragment przeczytanego ostatnio utworu, pokazała ulubione książki i oczywiście odpowiadała na pytania zadawane przez słuchaczy. Dla miłośników czytania Pani Donata  pozostawiła jedną ze swoich książek, która zostanie wpisana do inwentarza biblioteki szkolnej. Miejmy nadzieję, że spotkanie z Panią Bosak będzie sprzyjało popularyzowaniu czytelnictwa w naszej szkole i uczniowie chętniej sięgną po książkę.
 
Image 
 
Na skromnej szkolnej „scenie” swoim występem zaszczycił nas także Pan Michał Szubamuzyk, gitarzysta, półfinalista programu „Mam talent”, mieszkaniec Brzozowa. Jego zamiłowaniem jest głównie muzyka flamenco, ale nie stroni też od innych utworów. Miguel Moon – bo taki nosi pseudonim artystyczny – zauroczył szkolną publiczność swoim występem oraz wspaniale opowiedział o rozwijaniu swojej pasji. Dowiedzieliśmy się, że jego marzeniem był występ na scenie z Andrzejem Paśkiewiczem – muzykiem w zespole Manitou.  Marzenie artysty spełniło się po 21 latach, ale pan Michał podkreślił, że warto było czekać i dążyć do celu. Nasz gość odpowiedział także na wszystkie uczniów i nauczycieli, którzy pragnęli dowiedzieć się jak najwięcej o osobie Pana Michała. Na zakończenie, jak to zawsze bywa podczas spotkań ze sławnymi ludźmi, nasi goście rozdawali autografy. Tłum uczniów oblegał Pana Michała i Panią Donatę. Jest to dowodem, że osoby te cieszą się dużą popularnością i są idolami dzieci i młodzieży. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.
 
Image 
 
W czasie spotkania poznaliśmy ludzi, którzy swoje pasje rozwijają od dzieciństwa. Dowiedzieliśmy się jednak, że każdy wiek jest odpowiedni, aby spełniać swoje marzenia, odkrywać talenty i pokazywać je innym ludziom. Nasi goście zapalili w nas iskierkę, dzięki której być może niejeden z nas „wyjdzie z ukrycia” i pochwali się tym, co potrafi.
 
Dziękujemy Pani Donacie oraz Panu Michałowi, że zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i zaprezentować swoje talenty i pasje. Spotkania z wyjątkowymi ludźmi zawsze przynoszą różnorodne korzyści i jesteśmy przekonani, że i tak będzie tym razem. Serdeczne podziękowania składamy też na ręce Pani Dyrektor Zuzanny Koniecznej, która umożliwiła spotkanie oraz Pani Beacie Koniecznej i Magdalenie Szubie za przywiezienie naszych gości do szkoły.
 
Image 
 
„Pasja to sens życia” – powiedział uczniom Miguel Moon. Kierujmy się tymi słowami i postępujmy tak, aby każdego dnia rozwijać swoje talenty. Być może w naszej okolicy mieszkają ludzie, którzy chcą opowiedzieć innym o swoich zamiłowaniach. Zapraszamy te osoby do współpracy z naszą szkołą i zachęcamy do wspólnych spotkań z uczniami i nauczycielami.
Maria Pelc
Zmieniony ( 14.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001