Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Jestem Niepokalanym Poczęciem. Historia 18 objawień w Lourdes
Jestem Niepokalanym Poczęciem. Historia 18 objawień w Lourdes Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
13.03.2017.
Image
 
Dnia 8 marca dzieci z grupy Sportowcy z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie przedstawiły część artystyczną przybliżającą spotkania Bernadety Soubirous z Białą Panią. Dlaczego? Na terenie placówki znajduje się grota z figurą Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej .  Scenariusz opracowały pani B. Łuczycka i Anna Bober. W rolę Bernadety wcieliła się Kasia Dudek, a Matkę Najświętszą pięknie przedstawiła Kasia Nogaj.
Pozostałe role to m.in. siostra Antosia – Ada Kędra; mama – Ola Kalandyk; tata – Kasjan Kwieciński; Joanna – Nikola Barbara, ksiądz – Michał Florek, ciocia – Wiktoria Kozak; kobieta cudownie uzdrowiona – Natalia Bober;  dziewczynka, która odzyskała wzrok – Oliwia Rybczyk oraz lekarz – Tymon Tabisz. Wprowadzenie do 18 objawień przedstawiła Marysia Wokurka i Mikołaj Chalecki.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 

Święta Bernadeta Soubirous urodziła się w 1844 roku w Lourdes we francuskich Pirenejach, w bardzo ubogiej rodzinie. Jej ojciec był młynarzem, mama zajmowała się pracą najemną. 11 lutego 1858 roku  Bernadeta wraz z siostrą i koleżanką udały się, by zbierać chrust na opał. Nagle w grocie  ujrzała jasność, a po chwili dostrzegła świetlaną postać Pani ubranej w białą suknię i przepasaną niebieskim pasem. Odruchowo zaczęła modlić się na różańcu, który nosiła zawsze przy sobie. Maryja w czasie modlitwy poruszała wargami i przesuwała paciorki na swoim różańcu! Bernadeta zapragnęła powracać w kolejne dni do groty. I prawie za każdym razem Pani zjawiała się.

Image
 
Image
 
Image
 
Image

Tych spotkań w ciągu paru miesięcy było osiemnaście. Trwały do 16 lipca 1858 roku. Przy kolejnych objawieniach towarzyszyła im spora grupa mieszkańców Lourdes i wciąż rosnąca liczba ludzi przybyłych z pobliskich miejscowości. Kiedy Bernadeta zapytała Białą Panią kim jest, usłyszała odpowiedź: „Jestem Niepokalane Poczęcie”. Zdumienie księdza proboszcza było wielkie, bo przecież Bernadeta nie mogła wiedzieć, że cztery lata wcześniej, w 1854 roku, został ogłoszony dogmat o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. W ten sposób sama Maryja objawieniami w Lourdes potwierdziła nauczanie Kościoła katolickiego.

Image
 
Image
 
Image
 
Image

Jaką wartość ma  dla nas objawienie w Lourdes? Maryja jest najświętsza i niepokalanie poczęta.  Milczące objawienia Matki Bożej przypominają nam: żyjemy pod spojrzeniem Maryi, najlepszej z matek. Wymagania Matki są proste: Nie trzeba ich zapisywać – wyjaśniła Bernadecie. Wypowiedziała je w słowach: modlitwa, pokuta. Mamy być blisko Jezusa obecnego w Eucharystii - dlatego prosiła o zbudowanie kaplicy i o przychodzenie  w procesji do miejsca, w którym człowiek może odnaleźć Boga w sakramentach.

                                                                                          

A.Bober i B.Łuczycka
Zmieniony ( 14.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001