Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Uczennica z Zespołu Szkół Nr 2 w Humniskach laureatką ogólnopolskiego konkursu!
Uczennica z Zespołu Szkół Nr 2 w Humniskach laureatką ogólnopolskiego konkursu! Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
03.03.2017.

Image

Katarzyna Kwiatkowska z Zespołu Szkół Nr 2 w Humniskach została laureatką pierwszego miejsca ogólnopolskiego konkursu pt. „Moja szkoła dawniej i dziś” zorganizowanego przez grupę wydawniczą Polska Press Grupa. Praca uczennicy zyskała najwyższe noty. Przy przyznawaniu nagród brano pod uwagę zgodność z narzuconym tematem, staranność wykonania, oryginalność, ogólne wrażenie estetyczne.

Sylwia Żółkiewska (juror konkursu, projektantka aplikacji mobilnych, animatorka kultury związana z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych oraz Fundacją Culture Shock) w argumentacji napisała: Przyznałam pracy pierwsze miejsce, ponieważ jest nadzwyczaj estetycznie wykonana. Autorka umieściła mnóstwo różnych multimediów. Całość jest uporządkowana i przemyślana. Brawo!
 
Image 
 
3 marca podczas szkolnego apelu pani dyrektor, Małgorzata Woźniak wręczyła laureatce nagrodę, aparat FUJIFILM INSTAX mini 8, ufundowaną przez organizatora.
 
Image 

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu interaktywnego zdjęcia przedstawiającego historię szkoły, do której uczęszcza uczennica. Do jego wykonania Katarzyna użyła plików tekstowych, graficznych oraz filmowych. Pomocą laureatce w stworzeniu prezentacji służyła internetowa strony szkoły oraz strona internetowa gminy Brzozów, gdzie znalazła materiały filmowe dotyczące ważniejszych wydarzeń z życia społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Humniskach. Zwycięska praca jest dostępna w aplikacji Thinglink:

https://www.thinglink.com/scene/884112570905001984 .

Interaktywne zdjęcie to rodzaj prezentacji stworzonej z interaktywnych linków, filmów, grafik, animacji i tekstów. Widz może wejść w interakcję z przygotowaną w ten sposób prezentacją i dzięki temu bardziej zaangażować się w poznawanie danego zagadnienia. Najbardziej popularną aplikacją do tworzenia interaktywnych zdjęć jest aplikacja Thinglink. Do zrobionego samodzielnie lub pobranego z sieci zdjęcia można dodać napisy, linki, fragmenty audio i wideo. Dzięki temu zdjęcie staje się multimedialną, pełną treści prezentacją danego tematu. Interaktywne zdjęcie z dodanymi multimediami można od razu udostępnić przez media społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, Google+, Tumbrl czy Pinterest. Można także umieścić je na stronie www, kopiując fragment kodu.

Image

Nim powstało zdjęcie Kasia wraz z innymi uczniami uczestniczyła w interaktywnych warsztatach „Interaktywne zdjęcia. Tworzymy multimedia” prowadzonych przez Sylwię Żółkiewską. To właśnie na nich zainteresowani dowiedzieli się czym przede wszystkim jest zdjęcie interaktywne i jak je stworzyć. Natomiast w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez Martę Władykę uczniowie zapoznali się z aplikacją Thinglink, zweryfikowali swoją dotychczasową wiedzę  oraz wykonali interaktywne zdjęcia o dowolnej tematyce.

Image 

W ogólnopolskim konkursie na najlepsze zdjęcie interaktywne oprócz Katarzyny Kwiatkowskiej wzięli udział inni uczniowie tejże szkoły: Wiktoria Kobiałka, Diana Sowińska, Julia Drąg, Karina Dziepak, Paulina Szczepek, Jakub Bednarczyk, Mateusz Szuba.

Marta Władyka

Zmieniony ( 03.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001