Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow O bezpiecznym Internecie w Zespole Szkół w Turzym Polu
O bezpiecznym Internecie w Zespole Szkół w Turzym Polu Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
03.03.2017.
 
Image 
 
7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem Razem zmieniamy świat na lepsze. Do tegorocznej 13. edycji zgłoszona została również nasza szkoła. W ostatnich dniach podjęliśmy szereg intensywnych działań profilaktycznych mających na celu zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz omówiliśmy zasady korzystania z komputera.
 
Image 
 
Pierwszym etapem powyższego przedsięwzięcia było rozwieszenie plakatów i informacji o DBI. W klasach gimnazjalnych przeprowadzone zostały zajęcia z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Polskiego Centrum Programu Safer Internet - "Gdzie jest Mimi?". Ogłoszony został konkurs plastyczny dla całej społeczności szkolnej: dla  grup 0 - III pod hasłem Bezpiecznie korzystam z komputera i Internetu, a dla klas IV-III gimnazjum Bezpiecznie w sieci.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
O bezpiecznym korzystaniu z komputera, w tym z Internetu rozmawialiśmy w oddziałach przedszkolnych 27 lutego. Przedszkolaki rozpoczęły zajęcia od stworzenia "Sieci imion", a następnie wysłuchały bajki biblioterapeutycznej pt. Komputerowe królestwo Bobrusia Lidii Ippoldt, o której chętnie i żywo rozmawiały. Bardzo przejęły się losem Bobrusia, który tak dużo przesiadywał przed komputerem, że odeszły od niego wszystkie zabawki i obrazili się koledzy. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, jak to w bajce, a dzieci dowiedziały się, jak rozsądnie korzystać z komputerów, tabletów i telefonów. Omówiły zalety i wady tych mediów, a także sprawdziły się w zadaniach i quizach związanych z tematem. Na koniec dzieci wymieniły inne formy spędzania czasu, które są ciekawe i lepsze, niż przesiadywanie na komputerze oraz namalowały je w formie rysunków i kolorowanek. To był dzień pełen wrażeń dla maluchów; mamy nadzieję, że przyniesie im też wiele korzyści.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
1 marca w szkole odbyła się premiera spektaklu "Internet to nie wszystko" przygotowanego przez klasę II gimnazjum. Program artystyczny zwrócił uwagę na skutki uzależnienia od Internetu, przede wszystkim na osłabienie więzi emocjonalnych  z bliskimi osobami  -  przyjaciółmi i rodziną.  Ponadto niósł przesłanie, iż prawdziwy przyjaciel pamięta o drugim człowieku i umie go dostrzec w rzeczywistym świecie. Internet jest potężnym medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu ciekawych informacji, ale najważniejsze to „mieć serce i patrzeć sercem” na drugą osobę a nie tylko na siebie.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Obsadę spektaklu tworzyli uczniowie: Barbara Nastał w roli Basi (Kopciuszka); Martyna Wrona i Oliwia Mendyka jako złe siostry; Łukasz Komski w kreacji księcia; Emilia Pawlikowska – macocha, gość; Mateusz Fiedeń – ojciec, gość;  Urszula Wojtowicz w roli wróżki Googluszki, gościa; Przemysław Konieczny, Korneliusz Górski - goście na przyjęciu.
Finałem naszego przedsięwzięcia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i uroczyste wręczenie  nagród.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Oto wyniki konkursu:
0 (grupa młodsza)
I miejsce -  Paulina Pelc
Wyróżnienie - Julia Kogut, Jakub Florczak
 
0 (grupa starsza)
I miejsce -Weronika Wielgosz
Wyróżnienie- Mikołaj Zgłobicki
 
Klasy I-III
I miejsce - Karol Florczak
Wyróżnienie - Szymon Fiedeń
 
Klasy IV - VI
I miejsce - Wiktoria Kędra
I Wyróżnienie - Julia Komska
II Wyróżnienie - Hubert Puszkar
Gimnazjum
I miejsce - Laura Hędrzak
I wyróżnienie - Kamil Hunia
II wyróżnienie - Natalia Futyma
Gratulujemy!!!
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Koordynatorami przedsięwzięcia w szkole byli: Beata Konieczna - pedagog szkolny oraz Wojciech Ryń - nauczyciel informatyki, natomiast w oddziałach przedszkolnych pedagog oraz Justyna Kucharska – wychowawczyni grupy młodszej. 
Dziękujemy pani dyrektor Zuzannie Koniecznej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
Beata Konieczna
Justyna Kucharska
Zmieniony ( 03.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001