Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Obcowanie ze sztuką w PS Nr 2 w Brzozowie.
Obcowanie ze sztuką w PS Nr 2 w Brzozowie. Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
02.03.2017.
 
Image 
 
23 lutego dzieci 5–6 letnie z gr. III „Biedronki” wraz z nauczycielem Bożeną Dąbrowiecką obejrzały aktualne stałe wystawy w Muzeum Regionalnym im Adama Fastnachta w Brzozowie  „Z dziejów i kultury regionu brzozowskiego”:
- Jak żyli nasi przodkowie.  Wyposażenie salonu mieszczańsko-inteligenckiego i izby chłopskiej w XX wieku.
- Rzeźba ludowa regionu brzozowskiego.
 
Image 
 
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika, który w sposób ciekawy i przystępny  przekazał wiedzę na temat tego, jak żyli ludzie w dawnych czasach. Zapoznał  najmłodsze pokolenie  z wyposażeniem wnętrza salonu mieszczańskiego i izby chłopskiej oraz wybranymi przedmiotami codziennego użytku z poprzedniej epoki. Również bardzo interesujące  okazały się zgromadzone w muzeum  rzeźby twórców naszego regionu. Oglądając je dzieci nazywały poszczególne figury odwołując się do swojej wyobraźni.
 
Image 
 
Na zakończenie wizyty nasi wychowankowie pobawili się drewnianymi zabawkami swoich przodków, co było dla nich nowym i niezwykłym doświadczeniem.
 
Image 
 
27 lutego przedszkolaki z najstarszych grup naszego przedszkola udały się do Brzozowskiego Domu Kultury w celu obejrzenia przedstawienia  teatralnego pt: Baśnie Pana Andersena w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Na scenie pojawiły się postacie z takich baśni jak: Nowe szaty cesarza, Świniopas oraz Dziewczynka z zapałkami. Sceneria, stroje, muzyka i gra aktorów przeniosły dzieci w świat baśni Jana Christiana Andersena.
 
Image 
 
Największy entuzjazm wzbudził pokaz „świetlnych kul ”w wykonaniu jednego z aktorów, który wprawiając je w ruch, tworzył niesamowite widowisko wizualne.
 
Image 
 
Realizując w naszej placówce innowację pedagogiczną „Otwórzmy drzwi do świata wyobraźni” staramy się wychować młode pokolenie, które będzie wrażliwe na piękno i sztukę.
Bożena Dąbrowiecka
Anna Pietryka
Zmieniony ( 02.03.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001