Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Lutowe spotkania w bibliotece
Lutowe spotkania w bibliotece Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
17.02.2017.
Image
 
Kilka słonecznych dni to najlepszy czas, aby wybrać się na wycieczkę do biblioteki. Do Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzozowie zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzozowie z klas II A i II D z nauczycielkami Małgorzatą Zubik i Lucyną Kudłą oraz grupa integracyjna Biedronki z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Brzozowie z wychowawczynią Bożeną Dąbrowiecką.

Dla większości osób z klas II była to pierwsza wizyta w naszej instytucji. Z ciekawością rozglądali się po całym pomieszczeniu. Poznali usytuowanie książek w wypożyczalni, kolorystyczne oznaczenie gatunkowe, ilość woluminów, rodzaj oprawienia oraz najbardziej znane opowiadania. Nowością była dla nich duża czytelnia, w której można odpocząć i poczytać bajkę czy gazetę, pooglądać telewizję oraz skorzystać z Internetu. Drugoklasiści dowiedzieli się, kiedy i jak mogą zapisać się biblioteki.

Image

Image

Image

Pretekstem obydwóch spotkań były obchody Światowego Dnia Kota. Uczniowie szkoły podstawowej chętnie opowiadali o swoich pupilach oraz zasadach właściwej opieki nad czworonogiem. Czytali historyjkę o przyjacielskim kocie i poprawnie udzielali odpowiedzi na szczegółowe pytania. Obydwie klasy zostały podzielone na drużyny, których zadaniem było napisanie jak największej ilości słów kojarzących się im z hasłem: kot. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość przeprowadzenia wywiadu z bibliotekarzami i zapytania o najbardziej nurtujące kwestie.

Image

Image

Przedszkolaki z grupy Biedronki to stali bywalcy biblioteki, dlatego wykazały się znajomością reguł zachowania i od razu zajęły miejsca w czytelni, aby pooglądać najciekawsze bajki. W kolejnej części spotkania dzieci opisywały wygląd kota. Opowiadały, jak należy opiekować się pupilem, jaką podawać karmę. Wzorowo zaliczyły quiz dotyczący zwierzęcia, a pytania nie były łatwe. Następnie wysłuchały historyjki o przyjaźni kota z psem oraz kolorowali rysunek. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zobaczyli zabawną bajkę o przygodach Koziołka Matołka i poczęstowali się cukierkami.

Image

Image

Image

Oprócz tych spotkań w bibliotece często odbywają się turnieje gier planszowych, głośne czytania, rozwiązywane są rebusy i oglądamy bajki.

Tekst i zdjęcia Agata Bogusz

Zmieniony ( 17.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001