Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Burmistrz zakupił sprzęt dla młodych strażaków
Burmistrz zakupił sprzęt dla młodych strażaków Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
16.02.2017.
Image

O zapewnienie bezpieczeństwa na terenie gminy dbają m.in. jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Aby możliwa była realizacja zadań należących do OSP jednostki  muszą posiadać odpowiednią ilość strażaków ratowników, którzy zgodnie z ustawą o ochronie przeciwpożarowej  mogą brać udział w akcjach ratowniczo–gaśniczych, tzn. strażaków, którzy przeszli szkolenie pożarnicze (minimum podstawowe) oraz posiadają badania lekarskie dopuszczające do udziału w takich akcjach.
W Jednostkach OSP, jak w każdej organizacji czy stowarzyszeniu musi przebiegać proces naboru nowych członków, którzy mogli by zastąpić tych zasłużonych. Dlatego każda jednostka, której zależy na ciągłości w pozyskiwaniu nowych członków OSP, musi dbać o nabór młodzieży, która w przyszłości zastąpi tych, którzy nie mogą brać już udziału w działaniach ratowniczych.
W ostatnich zebraniach sprawozdawczych temat ten był mocno przedstawiany w planach działania na najbliższy okres. Dlatego też uznano że jednym z najważniejszych zadań jest powoływanie młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Józef Rzepka – Burmistrz Brzozowa zakupił kompletny zestaw do treningu młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców. Każda jednostka OSP, która powołała MDP będzie mogła prowadzić w dowolnym czasie (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) treningi (na własnych obiektach - stadionach LKS - lub przy odpowiednim nadzorze ze strony fachowych instruktorów).

Zarządy OSP jednostek  gminy Brzozów składają podziękowania na ręce Józefa Rzepki – Burmistrza Brzozowa, a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP w Brzozowie za zakup tak ważnego wyposażenia umożliwiającego szkolenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Image Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image  Image
 
Image Image
 
Image  Image
 
 
Zmieniony ( 16.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001