Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
14.02.2017.
 
Image 
 
Dnia 11 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Grabownicy Starzeńskiej odbył się VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli pracujących w naszej szkole: Panią Klaudię Frant – Podulka, Panią Małgorzatę Mazur, Panią Monikę Kostecką – Wójcik, Panią Magdalenę Pietrasz i Panią Małgorzatę Potoczną.
 
Image 
 
W tym roku pobiliśmy rekord, gdyż zawitało do nas łącznie 40 uczestników (dwukrotnie więcej niż podczas ostatniego konkursu) – przedstawicieli gimnazjów z Dydni, Górek, Izdebek, Jasionowa, Trześniowa, Humnisk, Turzego Pola, Jasienicy Rosielnej, Domaradza, Grabownicy Starzeńskiej i Brzozowa. Podczas trwającego kilka godzin przeglądu mieliśmy możliwość usłyszeć 3 zespoły, 1 duet i 25 solistów, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim (2 zespoły, 1 duet i 21 solistów), niemieckim (1 zespół, 3 solistów) i po raz drugi w historii konkursu  – w języku francuskim (1 solista). Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Stachura z klasy 1b oraz Julia Irzyk i Alicja Woś z klasy 3a.
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Do oceniania wszystkich uczestników konkursu zostało powołane specjalne jury w składzie: Przewodniczący – Pan Zygmunt Podulka, członkowie: Pani Marzena Kopija –Rąpała, Pani Gabriela Kiepura, Pani Renata Żaczek.
Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, gdyż poziom, który zaprezentowali wykonawcy, był bardzo wysoki. Decyzją jurorów przyznano trzy miejsca dla zespołów, trzy miejsca dla solistów, a oprócz tego dwa wyróżnienia dla solistów. I tak w pierwszej trójce wśród solistów znaleźli się  kolejno:
1. Julia Łach z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie
2. Sabina Kułak z Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach
3. Weronika Żak z Zespołu Szkół w Turzym Polu
Wśród wyróżnionych natomiast znalazły się następujące wokalistki:
Martyna Wrona z Zespołu Szkół w Turzym Polu
Julia Irzyk z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej
Z kolei najwyższe noty w drugiej kategorii uzyskali przedstawiciele następujących szkół:
1. Zespół Szkół w Trześniowie w składzie: Paulina Wojtuń, Jolanta Ryba, Jakub Pelc, Bartłomiej Krawiec, Maciej Kołodziej
2. Zespół Szkół w Jasionowie w składzie: Julia Fiedeń, Emila Duplaga, Anna Zawada, Aleksandra Pelczar, Anita Urban
3. Zespół Szkół w Dydni w składzie: Katarzyna Kot, Martyna Folta, Zuzanna Stadnik
 
Image 
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Oprócz nagród głównych i wyróżnień każdy uczestnik VI Gimnazjalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Grabownicy Starzeńskiej otrzymał dyplom uczestnictwa. Wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród dla uczestników konkursu dokonała dyrekcja Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej w towarzystwie przybyłych z tej okazji przedstawicieli władz lokalnych – Zastępcy Burmistrza Brzozowa – Pana Stanisława Pilszaka, Naczelnika Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu – Pani Magdaleny Pilawskiej, Radnego Rady Powiatu Brzozowskiego, a zarazem Sołtysa Sołectwa Grabownica Starzeńska – Pana Dominika Arendarczyka, Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie – Pana Kazimierza Tympalskiego, Radnego Rady Miejskiej w Brzozowie – Pana Kazimierza Zajdla, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Pana Tadeusza Stępnia.
Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie naszego konkursu swoją obecnością i za życzliwe słowa pod naszym adresem.
 
 Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Warto również wspomnieć, jak ogromną rolę w przygotowaniu i przebiegu konkursu odegrali sponsorzy, którzy ufundowali nagrody dla laureatów: Burmistrz Brzozowa – Pan Józef Rzepka, Starosta Powiatu Brzozowskiego – Pan Zygmunt Błaż; Radny Rady Powiatu Brzozowskiego i Sołtys Sołectwa Grabownica Starzeńska – Pan Dominik Arendarczyk; Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie: Pan Kazimierz Tympalski; Radny Rady Miejskiej w Brzozowie – Pan Kazimierz Zajdel; Prezes Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA BRZOZOWSKA”  – Pan Janusz Draguła; Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Pan Tadeusz Stępień; Prezes Spółdzielni Handlowej „Gra-Star” – Pan Dariusz Irzyk; Prezes firmy „Mega – Mont” – Pan Maciej Irzyk; Prezes firmy „Trans – Mar” – Pan Marcin Szklarz; Prezes firmy „Szew – Bet” – Pan Wiesław Szewczyk; Prezes firmy „Produkcja – Handel – Transport” – Pan Andrzej Piotrowski; Właściciele Piekarni „Małgosia” w Grabownicy Starzeńskiej – Państwo Małgorzata i Robert Stabryłowie;
 
Image 
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Na koniec chcielibyśmy jeszcze podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego przebiegu konkursu, a zwłaszcza Panom z Brzozowskiego Domu Kultury, którzy zadbali o odpowiednie nagłośnienie. Mamy cichą nadzieję, że w kolejnej edycji naszego konkursu spotkamy się w równie licznym gronie.
 
Image 
 
Image 
 
Image 
Monika Kostecka-Wójcik
fot. Dariusz Barański

 

 

Zmieniony ( 14.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001