Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Czary mary w PS w Grabownicy Starzeńskiej
Czary mary w PS w Grabownicy Starzeńskiej Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
08.02.2017.
 
 Image
 
Sztuka iluzji – podobnie jak inne rodzaje sztuki, takie jak teatr, film, balet – jest jedną z najbardziej interesujących dziedzin rozrywki. Jej zadaniem jest zabawianie publiczności. 7 lutego Przedszkole Samorządowe w Grabownicy Starzeńskiej odwiedził prawdziwy artysta iluzji pan Wiesław Jaśkowski, gorlicki artysta - Havis, znany nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.
 
Image 
 
Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością i nie zawiodły się, jak zawsze, bo sympatyczny pan Wiesław odwiedza regularnie naszą placówkę, co 3 lata. Barwna interpretacja wiersza J. Tuwima Kłamczucha była wstępem do spotkania pełnego najprawdziwszej magii. Wspaniałe widowisko chwilami zapierało dech w piersiach małych widzów, zwłaszcza, gdy w magiczny sposób pojawiały się i znikały przedmioty, fruwały kolorowe pióropusze, chustki i płyty zmieniały swoje kolory, a karty do gry swoją wielkość.
 
Image 
 
Image 
 
Image 
 
Dzieci pomagały w czarach nie tylko okrzykiem sim- sala- bim, ale także kilkoro zostało poproszonych do asystowania artyście i pod jego okiem, ku własnemu zaskoczeniu, naprawdę czarowało. Biegły w swej sztuce artysta zamieniał spalone chustki w banknoty, wyciągał kolorowe chustki z uszu przedszkolaków i rozmnażał przedmioty (pieniądze) angażując do scenicznych działań zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
Image 
 
Image 
 
Image 
 
Spektakl zaprezentowany przez pana Jaśkowskiego nie tylko przybliżył przedszkolakom sztukę iluzji na wysokim poziomie, ale był dla nich świetną atrakcją i doskonałą zabawą, która na długo pozostanie miłym wspomnieniem z przedszkola.

Monika Szczepek

fot. Agnieszka Burnat

Zmieniony ( 08.02.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001