Start arrow Aktualności arrow Sukcesy brzozowskich szachistów w Poroninie
Sukcesy brzozowskich szachistów w Poroninie Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
24.01.2017.

Image

W Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach w Poroninie w dniach 08.-15.01.2017 r. wzięło udział 136 młodziutkich szachistów z całej Polski. Wśród nich był także Pawełek Sowiński wychowanek Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Humniskach „HUMNISIE” oraz rodzeństwo Klaudia i Dawid Futymowie z SP w Górkach.

Image

Zawody rozgrywane były w sześciu grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Uczestnicy zawodów szachowych grali w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 60 minut na partię dla zawodnika, +30 sekund na każde wykonane posunięcie.

Image

Image

Image

Image

Przedszkolak z Humnisk startował w grupie chłopców do lat 7. Wygrał siedem z dziewięciu rozegranych partii. Pawełek zajął trzecie miejsce, za które otrzymał brązowy medal, pamiątkowy puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Klaudia Futyma w grupie dziewczynek do 11 lat uplasowała się ostatecznie na 16 miejscu. Jej młodszy brat Dawid startował w grupie chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Dawid świetnie radził sobie w całym turnieju, pokonał dwóch faworytów, którzy ostatecznie zajęli 1 i 3 miejsce, natomiast sam uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Dodatkowo zrealizował jedno ze swoich marzeń – wykonał normę na III kategorię szachową, uzyskując ranking po całym turnieju równy 1620.

Image

Image

Image

Image

Image

Opiekę nad Pawełkiem Sowińskim podczas mistrzostw sprawował tato – Łukasz Sowiński oraz dziadkowie Wanda i Ryszard Sowińscy. Mocno kibicowali wnukowi podczas rozgrywek, przeżywali „każdy ruch” i wspierali emocjonalnie. Dziadkowie zapewniali podczas przerw w turnieju, rozrywkę, zwiedzając okolice, muzeum figur woskowych. Aby organizm chłopca był dotleniony, zabierali chłopca na stok narciarski i przejażdżki konne. Wyjazd, udział w zawodach i atrakcje sfinansowali rodzice i dziadkowie.

Image

Image

Image

Image

Image

Podziękowania należą się także rodzicom Klaudii i Dawida za ogromne zaangażowanie, bowiem bez wsparcia ze strony najbliższych i najważniejszych dla dziecka osób takie osiągnięcia stają się niemożliwe.