Start arrow Aktualności arrow Bieg prof. Pańki w opadach deszczu
Bieg prof. Pańki w opadach deszczu Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
24.10.2016.

Image

Nie mieli szczęścia do pogody organizatorzy tegorocznej XIV edycji biegu im. prof. Waleriana Pańki. Z uwagi na aurę zawody zostały przeniesione o 2 tygodnie. Mimo to rywalizacja przebiegała w strugach deszczu. Na starcie 22 bm. stanęło 27 zawodniczek i zawodników. 7-kilometrową trasę, wiodącą od Willi OO. Jezuitów w Starej Wsi na brzozowski rynek najszybciej pokonał Hubert Wierdak - 40-letni zawodnik z Korczyny. Zajęło mu to 23 minuty i 40 s.
Nieco ponad cztery minuty po nim na metę dobiegła najlepsza wśród pań i szósta w generalce Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego.

Image

Image

Medale i nagrody najlepszym biegaczom wręczyli: zastępca Burmistrza Brzozowa Stanisław Pilszak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Brzozowie Bogdan Dytko oraz rzecznik prasowy Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie Andrzej Trojanowski.

Image

Image

Uhonorowano tez najstarszych uczestników biegu: Monikę Sowińską z Brzozowa i Wiesława Kozioła z Krosna

Image

Organizacja biegu była sporym przedsięwzięciem organizacyjnym. Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, a wśród organizatorów należy wymienić Najwyższą Izbę Kontroli, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie, którego pracownicy sprawnie obsłużyli całą imprezę.

Image

Image

Image

Posiłek dla biegaczy przygotowali druhowie OSP w Starej Wsi, o zabezpieczenie medyczne zadbał brzozowski Dar-Med, zabezpieczenie trasy zapewniła Policja i OSP w Przysietnicy, a obsługę techniczną firma JKR Ostrowski.
dk
Zmieniony ( 25.10.2016. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »