Menu Content/Inhalt
Start arrow Dobromil
Dobromil Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
29.06.2016.

DOBROMIL (Ukraina)

Image

http://www.dobromyl.org/

Brzozów - Dobromil

Dn. 26 czerwca br. podczas XX obchodów Dni Brzozowa w sali narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie burmistrz Brzozowa Józef Rzepka wraz z merem Dobromila Jurijem Petrykiem podpisali umowę partnerską pomiędzy gminą Brzozów a miastem Dobromil. Jest to już trzecie miasto zagraniczne a drugie ukraińskie, z którym Brzozów współpracuje na niwie kulturalnej, sportowej, społecznej i oświatowej.

Image 
 
Wybór Dobromila jest nieprzypadkowy, bowiem Zespół Szkół w Starej Wsi od kilku lat współpracuje ze szkołą średnią od 1 do 3 stopnia w Dobromilu. Dzięki umowie partnerskiej zakres współpracy między obu miastami został rozszerzony o wspólne działania w dziedzinach wymiany kulturalnej, promocji i realizacji projektów inwestycyjnych, służących rozwojowi gospodarki w obu miejscowościach.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Od przeszło roku trwały rozmowy i spotkania między włodarzami obu miast, podczas których doprecyzowywano przedmiot umowy, założenia, wzajemne potrzeby i kierunek wspólnych działań. Delegacja z Dobromila spędziła w Brzozowie ostatni weekend. Dobromilanie uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami XX Dni Brzozowa, zwiedzali naszą gminę, poznawali historię, tradycje i zwyczaje. Jak sami przyznali, był to czas dla nich bardzo owocny.
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Oprócz reprezentacji Dobromila, do Brzozowa przyjechała także delegacja z Sambora – drugiego, ukraińskiego miasta, z którym Brzozów współpracuje. Po raz pierwszy nasze miasto odwiedził nowy mer Sambora Jurij Hamar wraz ze swoim zastępcą i p. sekretarz. Niestety, mimo zaproszenia, nie dotarła trzecia delegacja z Moldavy nad Bodvou na Słowacji, ze względu na moldavskie uroczystości.
 
Image 
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Po uroczystościach, burmistrz Brzozowa wraz z merami Dobromila i Sambora wzięli udział w ostatnich punktach programu Dni Brzozowa, omawiając plan wspólnych działań na kolejny rok.
 
ew
Zmieniony ( 27.07.2016. )
 
następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001