Menu Content/Inhalt
Start arrow Kultura arrow Imprezy cykliczne
Imprezy cykliczne Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
08.09.2007.
 1. Warsztaty Jazzowe

       Warsztaty jazzowe to impreza, mająca na celu propagowanie jazzu wśród młodych (choć nie tylko) muzyków, jak też podnoszenie ich umiejętności, dzięki wykładom najlepszych jazzmanów. Warsztaty jazzowe cieszą się już od lat niesłabnącą popularnością, słuchacze powracają co rok, przychodzą nowi. Koncert galowy warsztatów to olbrzymie wydarzenie kulturalne w naszym regionie, sala kina "Sokół", w której się odbywa zawsze pęka w szwach.      Pierwsze warsztaty, nad którymi opiekę artystyczną roztoczył Wojciech Groborz, odbyły się w roku 1986. Prowadził on również (podobnie jak we wszystkich edycjach) "klasę" fortepianu, pełnił on również na zmianę z Jarosławem Śmietaną (wykładowcą w "klasie" gitary) funkcję dyrektora artystycznego. Przez wiele lat istnienia warsztaty odwiedziło wielu znakomitych gości (wspomniani już Wojciech Groborz i Jarosław Śmietana, Frank Gambale, Jan Ptaszyn Wróblewski, Adam Czerwiński, Antoni Dębski, Wojciech Karolak, Piotr Baron, Tomasz Szukalski i wielu innych).


   
 2. Dni Brzozowa

       To impreza o najdłuższych chyba w Brzozowie tradycjach, organizowana przez Burmistrza Gminy Brzozów we współpracy z Brzozowskim Domem Kultury, Muzeum Regionalnym im. A.Fastnachta, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Biblioteką Publiczną. Dni Brzozowa są głęboko zakorzenioną w tradycji Brzozowa imprezą, przyciągająca zawsze mnóstwo mieszkańców oraz wspaniałych gości. Podczas szeregu organizowanych koncertów wystąpili u nas między innymi: Krzysztof Ścierański, Old Metropolitan Band, Tadeusz Nestorowicz z zespołem, Andrzej Rybiński, Chrząszcze, Bieszczadersi, Brass Standard Jazz Orchestra, Tatra - Roma, Zygi Jazz Band, The Poise Rite, Tabascoo i wielu innych.

   
 3. Mikołajkowe Debiuty.

       Każdego roku w dzień świętego Mikołaja Brzozowski Dom Kultury, Rada Kultury Sportu i Turystyki Związku Gmin Brzozowskich, Starosta Brzozowski oraz Burmistrz Gminy Brzozów organizują dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (w wieku do 9 lat) konkurs piosenki Polskiej. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania wśród tej grupy lokalnej społeczności i przede wszystkim świetna zabawa jego uczestników. Koncert Finałowy "Mikołajkowych Debiutów" jest czymś wyjątkowym, ze względu na obecność świętego Mikołaja. w Konkursie nie ma przegranych.
   
 4. Przeglądy Dziecięcych Zespołów Artystycznych

       Przeglądy te mają na celu zaprezentowanie dziecięcej twórczości teatralnej, muzycznej i tanecznej. W roku 2006 odbędzie się XII ich edycja. Przeglądy mają miejsce w terminach: marzec - teatralne, kwiecień - taneczne i maj - muzyczne. Imprezy te poza stworzeniem możliwości wymiany doświadczeń i podnoszeniem poziomu artystycznego zespołów, wyłaniają spośród nich te najlepsze i pozwalają zdobyć nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Kultury i Sportu Związku Gmin Brzozowskich. Przegląd jest imprezą otwartą.
   
 5. Konkurs Piosenki Polskiej "Wygraj Sukces"

       Konkurs ten organizowany jest wspólnie z Tarnobrzeskim Domem Kultury i ma zasięg ogólnopolski. Celem konkursu "Wygraj Sukces" jest szeroka popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, samokształcenie muzyczne, poszukiwanie dzieci szczególnie uzdolnionych, rozbudzanie twórczości dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 6 do 19 lat.
Zmieniony ( 10.08.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001