Start arrow Aktualności arrow Robin Hoodowie z Humnisk
Robin Hoodowie z Humnisk Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
05.06.2012.
Image

Zdzisław Toczek pisze o nowych sukcesach łuczników z naszej gminy, którzy 26 maja br. w Rzeszowie wzięli udział w Jubileuszowym XXX Memoriale Antoniego Gromskiego i XII Memoriale Katarzyny Wiśniowskiej w Łucznictwie dzieci i młodzików oraz wystartowali (w dniach 26-27 maja br.) w VII Międzynarodowym Memoriale Mieczysława Nowakowskiego w Warszawie. Relacje z zawodów wraz ze zdjęciami w rozwinięciu.

Image

* * *

Sukcesy łuczników klubu Sagit Humniska i UKS Górnik Humniska.

W dniu 26 maja br. w Rzeszowie, w słonecznej aurze, odbył się Jubileuszowy XXX Memoriał  Antoniego Gromskiego i XII Memoriał Katarzyny Wiśniowskiej w Łucznictwie dzieci i młodzików. W zawodach tych startowało 130 zawodników (z 16 klubów) z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego. Z gminy Brzozów startowały 2 kluby: ŁKS "Sagit” Humniska i UKS Górnik Humniska. W kategorii dzieci III miejsce wywalczył Kędra Kamil (uczeń Szkoły Podstawowej w Humniskach) z UKS Górnik Humniska, natomiast w kategorii dzieci młodsze zwyciężył Aleksander Gdula (uczeń Szkoły Podstawowej w Humniskach) a III miejsce wywalczył Hubert Piotrowski (uczeń Szkoły Podstawowej w Brzozowie)  z GKS Górnik Humniska. Zawodnicy są wychowankami trenera Stanisławy Warchałowskiej.

Image

W kategorii młodzik zwycięstwo odniosła Patrycja Kędra z klubu „Sagit” Humniska wynikiem 631 punktów, natomiast Wiktoria Toczek wynikiem 588 punktów zajęła 6 miejsce, Agata Ryba wynikiem 559 pkt wywalczyła 10 miejsce. Najlepszy z chłopaków - Patryk Kędra wynikiem 584 punkty zajął 8 miejsce, Konieczko Dominik wynikiem 562 pkt uplasował się na 12 miejscu, Kędra Jakub wynikiem 542 pkt uplasował się na 16 miejscu, Kij Kacper wynikiem 522 pkt zajął 20 miejsce, Sokalski Jarosław wynikiem 446 pkt zajął 25 miejsce, Kędra Filip z wynikiem 258 pkt zajął 31 miejsce, a Zastkowski Arkadiusz wynikiem 247 pkt zajął 32 miejsce. Jak widać po wynikach walka była wyrównana. Zawodnicy są pod opieką trenera Jacka Ryby.

Image

Z klubu Sokół Domaradz w kategorii dzieci starsze po raz pierwszy zwycięstwo odniosła Bober Zuzanna wynikiem 622 pkt.
W tym samych dniu odbyły się zawody I Rundy o Puchar Okręgu, w którym również wystartowali nasi zawodnicy:
- W kategorii dzieci młodsze startowali zawodnicy UKS Górnik Humniska i zwycięstwo zanotował Gdula Aleksander, 3 miejsce zdobył Hubert Piotrowski, Żak Dominik był 5, a Rzedzicki Jakub zajął 6 miejsce. Wśród dziewczyn Aleksandra Zubel zajęła 7 miejsce, zawodnikami opiekuje się trener Stanisława Warchałowska.
W kategorii młodzik z klubu ŁKS „Sagit” Humniska zwyciężyła Patrycja Kędra, 3 miejsce zdobyła Wiktoria Toczek, 5 miejsce przypadło Agacie Rybie. Wśród chłopców 5 miejsce wywalczył Kędra Patryk, 7 miejsce Dominik Konieczko, 9 Kędra Jakub, 11 – Kij Kacper, 13 Sokalski Jarosław, 15 Kędra Filip, 16 Zastkowski Arkadiusz.
W kategorii junior młodszy 3 miejsce zajął Bryś Wojciech.
Drużynowo wśród dziewczyn wynikiem 1778 pkt prowadzi drużyna ŁKS „Sagit” Humniska w składzie: Patrycja Kędra, Wiktoria Toczek, Agata Ryba, natomiast drużyna chłopców w składzie Kędra Patryk, Bryś Wojciech i Konieczko Dominik wynikiem 1718 pkt zajmuje 4 miejsce. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą wyniki z 3 zawodów. Zawodnikami opiekuje się trener Jacek Ryba.
II Runda Pucharu Okręgu odbędzie się w Domaradzu a III w Grabownicy Starzeńskiej.

Image

Zawodnicy, trenerzy i działacze korzystając z okazji serdeczne podziękowania kierują do firm, które wspierają działalność sekcji łuczniczych obydwu lokalnych klubów: ALTA Brzozów, Delikatesy CENTRUM Humniska, Veolia Transport, Elektromontaż Rzeszów, PGNiG i Polikat Brzozów.

Image

Sporz.: Z.T.
Zdjęcia: Z.T.

* * *

Piękny start i podium łuczniczki z Humnisk w Warszawie.

Image

W dniach 26-27 maja br. w Warszawie odbył się VII Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego, w którym wystartowało 152 zawodników (z Polski oraz z Mongolii, Ukrainy, Niemiec, USA i Kazachstanu). W gronie łuczników było troje zawodników z klubu „Sagit” Humniska. Zawody odbywały się w łukach klasycznych i bloczkowych.
Po pierwszym dniu zawodów (w kategorii seniorów) nasza zawodniczka Ola Ryba zajmowała 5 miejsce, Mateusz Ryba zajmował miejsce 13, natomiast Radosław Ryba był 23. W niedzielę nasi zawodnicy przystąpili do zawodów bardzo skoncentrowani. Aleksandra Ryba wystrzeliła łącznie 847 pkt zajmując ostatecznie 2 miejsce, Mateusz Ryba uzyskał 890 pkt zajmując ostatecznie 13 miejsce, a Radek Ryba wynikiem 864 pkt zajął miejsce 20.
Seniorzy nie mają chwili wypoczynku i przenoszą się na następne zawody, które odbędą się w Krakowie. Oby była stolica Polski przyniosła szczęście naszym zawodnikom tak jak obecna, a może jeszcze większe.
Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania sponsorom: burmistrzowi Brzozowa - Józefowi Rzepce, firmom - Veolia Transport, Elektromontaż Rzeszów, Polikat, PGNiG, Elan z Brzozowa, Pass-Poll z Sanoka. Bez ich wsparcia nie byłoby sukcesów.

Zmieniony ( 05.06.2012. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »