Start arrow Aktualności arrow ŁUKACIJEWSKA CUP 2012
ŁUKACIJEWSKA CUP 2012 Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
20.04.2012.

Image

W dniu 19 bm. w Starej Wsi odbył się piłkarski turniej ŁUKACIJEWSKA CUP 2012, którego głównym pomysłodawcą i organizatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego - pani Elżbieta Łukacijewska. Turniej ma promować sportową aktywność wśród dzieci, upowszechniać kulturę fizyczną i zasady rywalizacji w duchu fair play. Do zawodów zgłosiły się 2 drużyny z naszej gminy: SP Nr 1 w Przysietnicy oraz SP w Starej Wsi. Dodatkowo w turnieju udział wzięła SP ze Wzdowa.

W pierwszym meczu turnieju, po bardzo wyrównanej walce, zwycięzcami okazali się gospodarze - uczniowie SP ze Starej Wsi, którzy pokonali SP Nr 1 w Przysietnicy - 2:1.

Image

W drugim meczu spotkały się szkoły ze Wzdowa i Przysietnicy. W pierwszej połowie drużyna ze Wzdowa dzielnie odpierała ataki Przysietnicy i do przerwy wynik spotkania był bezbramkowy. W drugiej połowie, pomimo bardzo dobrej postawy bramkarza ze Wzdowa - ucznia trzeciej klasy Gabriela Kobylaka, Przysietnica zdołała zdobyć 3 gole, a Wzdów odpowiedział tylko 1 trafieniem.

Image
Uczniowie SP Nr 1 w Przysietnicy

W ostatnim (trzecim) spotkaniu meczu spotkały się SP ze Starej Wsi i SP ze Wzdowa. Tym razem uczniowie ze Starej Wsi szybko uzyskali prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-0 dla gospodarzy. W drugiej połowie trener chłopców ze Starej Wsi mógł już sobie pozwolić na wprowadzenie zawodników rezerwowych. Do końca spotkania, mimo zaciętej walki, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć więcej bramek.

Image

Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju uzyskała SP ze Starej Wsi, awansując tym samym do półfinałów imprezy ŁUKACIJEWSKA CUP 2012.

Image
Uczniowie SP w Starej Wsi

Składy drużyn:
SP Nr 1 w Przysietnicy:
Buczek Mateusz, Lusiusz Sylwester, Sobota Dawid, Kusiak Łukasz, Kwolek Mateusz, Sobota Konrad, Szczepek Piotr, Wolanin Norbert, Lusiusz Gabriel i Rzepka Kacper. Opiekun: Dariusz Dudek

SP w Starej Wsi:
Herbut Łukasz, Czech Patryk, Maniawski Piotr, Duplaga Artur, Mleczek Mikołaj, Froń Szymon, Szelast Artur, Skotnicki Wiktor, Jagielski Konrad, Curzytek Bartłomiej i Zarzyka Jakub. Opiekun: Krzysztof Gołąb.

SP we Wzdowie:
Kobylak Gabriel, Adamczak Dawid, Władyka Piotr, Knurek Michał, Piekut Patryk, Bukład Bartosz, Tabisz Jakub, Boczar Dawid, Mazur Maksymilian, Krynicki Damian i Śmietana Rafał. Opiekun: Mazur Andrzej.

Image
Uczniowie SP we Wzdowie

Image

Krzysztof Gołąb

Zmieniony ( 20.04.2012. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »