Start arrow Aktualności arrow 2 srebrne medale łuczników SAGIT Humniska
2 srebrne medale łuczników SAGIT Humniska Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
26.03.2012.

Image

W dniach 17-18 marca 2012 r. w Teresinie k. Warszawy odbyły się II Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików (w wieku 12-15 lat) w łucznictwie. W zawodach startowało 165 zawodników z 37 klubów (z całej Polski), w tym 9 zawodników z klubu Sagit Humniska (3 dziewczyny i 6 chłopców). Po pierwszym dniu strzelania w kwalifikacjach Patrycja Kędra zajmowała 5 miejsce (550 pkt), Agata Ryba miejsce 10 (538 pkt), a Wiktoria Toczek miejsce 14 (530 pkt). Patrycja Kędra i Agata Ryba są uczennicami ZS w Humniskach, natomiast Wiktoria Toczek jest uczennicą SP Nr 1 w Brzozowie.

Image

Po podsumowaniu wyników nasza drużyna w składzie Patrycja Kędra, Agata Ryba, Wiktoria Toczek zajęła II miejsce, zdobywając srebrny medal  i tytuł Halowego Drużynowego Wicemistrza Polski Młodzików z wynikiem 1618 pkt, ulegając jedynie 5 pkt zawodniczkom z drużyny Mewa Kołobrzeg. Walka była emocjonująca ponieważ prowadzenie w tej kategorii przechodziło z jednej drużyny do drugiej. Na dwie kolejki przed zakończeniem strzelania prowadziła drużyna Sagit Humniska ale emocje wzięły górę i nasze zawodniczki nie wytrzymały presji. Trener Jacek Ryba o wynikach chłopców powiedział: „mogło być trochę lepiej ale i tak dobrze postrzelali”. Kędra Jakub wystrzelił wynik 504 pkt, Kędra Patryk 502 pkt, Kij Kacper 489 pkt, Sokalski Jarosław 465 pkt, Konieczko Dominik  448 pkt, Kędra Filip - 390 pkt. Chłopcy są uczniami Szkoły Podstawowej w Humniskach.

Image

Drużyna w składzie: Kędra Jakub, Kędra Patryk, Konieczko Dominik zajęła 7 miejsce (1454 pkt). Druga drużyna w składzie: Kędra Filip, Kij Kacper, Sokalski Jarosław uplasowała się ostatecznie na 9 miejscu (1340 pkt). W końcowej klasyfikacji mikst w składzie Patrycja Kędra  i Jakub Kędra zajął 7 miejsce.

Image

W niedzielę rozpoczęły się pojedynki  indywidualne, w których świetnie spisywała się Patrycja Kędra. Uległa jedynie w pojedynku o złoty medal z zawodniczką gospodarzy 1 (punktem w dogrywce). Patrycja Kędra zdobyła srebrny medal i tytuł Halowej Wicemistrzyni Polski Młodzików. Na zawodach padły pierwsze rekordy klubowe w kategorii młodzik: drużyna dziewcząt zdobyła 1618 pkt, drużyna chłopców 1454 pkt, indywidualnie Patrycja Kędra wystrzeliła w kwalifikacjach 550 punktów, mikst w składzie Patrycja Kędra i Jakub Kędra wystrzelił przejście za 142 punkty.

Image

Udział w zawodach należy uznać za duży sukces łuczników. Działacze klubu i zawodnicy składają podziękowania dla sponsorów: Elektromontaż Rzeszów, Veolia Transport, Polikat  za wsparcie finansowe.

Image

Z.T.

Zmieniony ( 26.03.2012. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »