Start arrow Aktualności arrow III Mistrzostwa Brzozowa w Szachach
III Mistrzostwa Brzozowa w Szachach Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
14.02.2012.

Image

W ramach ferii w Gminie Brzozów w dniach od 7 do 11.02. br. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie został rozegrany III Turniej Szachowy o Mistrzostwo Brzozowa pod patronatem Burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie. Sędzią głównym Kazimierz Kozubal.

Na starcie zawodów stanęło 33 uczestników z województw podkarpackiego i małopolskiego podzielonych na dwie grupy. W turnieju OPEN wzięło udział 17 zawodników, w turnieju juniorów 16 zawodników. Rozgrywki w obu grupach toczyły się pod dyktando faworytów. W grupie OPEN niekwestionowanym liderem na liście startowej był Daniel Kopczyk z KS Komunalni Sanok, z rankingiem międzynarodowym 2158 pkt. ELO. Faworyt nie zawiódł wygrywając pewnie 9 rozegranych partii. Za jego plecami trwała zażarta walka o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej Tomasz Jaskółka z KKSz Urania Krosno zdobywając 7,5 pkt., ponosząc tylko jedną porażkę z rąk zwycięzcy oraz remisując z trzecim zawodnikiem turnieju Krzysztofem Łuką z RzKSz Rzeszów, który zdobył 6,5 pkt. W wielu przypadkach o zajmowanym miejscu decydowała punktacja dodatkowa.

Image

W grupie juniorów, prym wiódł najmłodszy uczestnik zawodów Arkadiusz Babiarz ( 2005 r.) z RzKsz Rzeszów, który zdobył 7,5 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Miąsik również z RzKsz Rzeszów  (7,0 pkt.). Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi UKS przy SP 1 Brzozów Piotrowi Żakowi również 7 pkt. W śród dziewczynek triumfowała Agnieszka Łuka ( 5 pkt.) drugie miejsce wywalczyła Patrycja Miąsik ( 4,5 pkt.) obydwie z  RzKsz Rzeszów, a na miejscu trzecim uplasowała się zawodniczka z UKS przy SP 1 Brzozów Emilia Wojtas ( 4 pkt.).