Start arrow Aktualności arrow Zakończenie sezonu łuczniczego
Zakończenie sezonu łuczniczego Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
20.12.2011.

Image

Uczestnictwem na Międzynarodowych Zawodach o Złotą Ciupagę w Żywcu (8-9 października 2011 r.) zakończyli sezon łucznicy Górnika Grabownica. W zawodach tych wzięło udział 166 zawodników z Polski i Ukrainy, wśród nich 4 zawodników z klubu z Grabownicy.

Łuczniczka Aleksandra Ryba potwierdziła swoją wysoka formę i zajęła indywidualnie 4 miejsce, ulegając w walce trzeciej na podium Marzenie Stupkiewicz z Jar Kielnarowa tylko 1 punktem. Drużyna męska w składzie: Mateusz Ryba, Radosław Ryba, Marcin Słota zajęła 5 miejsce, również 5 miejsce zajął mikst w składzie Aleksandra Ryba i Mateusz Ryba.W tak doborowej stawce jest to wspaniały wynik łuczników.

Image

W 2011 roku za bardzo wysokie wyniki sportowe  Aleksandra Ryba została powołana do kadry narodowej w kategorii Seniorka, natomiast Mateusz Ryba i Adam Piotrowski zostali powołani do kadry narodowej w kategorii Młodzieżowiec. Również na rok 2012 Aleksandra Ryba została powołana do kadry narodowej w kategorii Seniorka.

Image

Przypominam że łucznicy GKS Górnik Grabownica w tym roku osiągnęli kilka sukcesów:
- Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Rzeszowie – mikst w składzie Aleksandra Ryba i Mateusz Ryba zajął  6 miejsce.
- 26 Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i 4 Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców
w Milówce - mikst w składzie Aleksandra Ryba i Warchałowski Jakub zajęli 6 miejsce.
W kategorii Młodzieżowiec 8 miejsce zajął Mateusz Ryba, natomiast zespół mężczyzn w składzie: Mateusz Ryba, Adam Piotrowski i Radosław Ryba - zajął 5 miejsce.
- w  I Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Kędra, Agata Ryba, Wiktoria Toczek zajęła 2 miejsce zdobywając  srebrny medal.
- XXIX Memoriał A.Gromskiego i XI K.Wiśniewskiej - w swoich kategoriach zwyciężyły Agata Ryba i Wiktoria Toczek.
- w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski drużyna mężczyzn w składzie: Mateusz Ryba, Adam Piotrowski, Radosław Ryba zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal.
- w Mistrzostwach Polski Seniorów Aleksandra Ryba zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski na rok 2011.
- w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Aleksandra Ryba, Adam Piotrowski, Patrycja Kędra, Wiktoria Toczek.
Puchar Okręgu Podkarpackiego w swoich kategoriach wiekowych zdobyli (liczyły się punkty z trzech zawodów): Mateusz Ryba, Patrycja Kędra, Wiktoria Toczek.
- Jesienne Zawody Lajkonika w Krakowie - 1 miejsce i złoty medal zdobyła Wiktoria Toczek.
- w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa 2011 - 3 miejsce zajęła Aleksandra Ryba, a wśród mężczyzn 6 miejsce zajął Adam Piotrowski, 8 miejsce Mateusz Ryba.
- w VI Międzynarodowym Memoriale Mieczysława Nowakowskiego w Warszawie w kategorii Juniorka zwyciężyła Aleksandra Ryba.
- I Mistrzostwa Polski  Młodzików
w Ścinawce Średniej w strzelaniu 2 x 50 m - Wojciech Bryś  zajął 2 miejsce zdobywając srebrny medal, w ogólnej klasyfikacji zajął 4 miejsce, drużyna męska w składzie Wojciech Bryś, Konrad Sawicki, Daniel Winiarski - zajęła 9 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt  w składzie Agata Ryba, Patrycja Kędra, Wiktoria Toczek - zajęły 4 miejsce.
-
IV Halowe Mikołajkowe Zawody o Puchar Burmistrza Jarosławia - w swoich kategoriach wiekowych I miejsce i puchary zdobyły Wiktoria Toczek i Patrycja Kędra, II miejsce zdobył Marcin Słota, III miejsce wywalczyli Jakub Kędra , Wojciech Bryś i Agata Ryba oraz drużyna dzieci w składzie Wiktoria Toczek, Jakub Kędra i Filip Kędra.

Image

W 2011 roku za osiągane wyniki do kadry wojewódzkiej w kategorii Młodzik  powołani zostali Wojciech Bryś, Konrad Sawicki, Daniel Winiarski oraz  w kategorii Młodzik Młodszy dziewczyny Agata Ryba i Patrycja Kędra, również w kategorii Juniorka do kadry wojewódzkiej została powołana Iwona Szmyd.

Image

Wyniki te osiągnęli zawodnicy dzięki uporczywej pracy na treningach pod okiem trenera Jacka Ryby, który wiele czasu poświęca zawodnikom.

Image

Reasumując przebieg poszczególnych zawodów i osiągnięte wyniki możemy stwierdzić, że zawodnicy Górnika Grabownica mają wiele dobrych osiągnięć w tym elitarnym sporcie, jakim jest łucznictwo. W punktacji opracowanej przez Polski Związek Łuczniczy Zespół Górnika Grabownica sklasyfikowany został na 12 miejscu w kraju (na 71 drużyn), natomiast w klasyfikacji powiatów - Brzozów sklasyfikowany został na 14 miejscu w kraju.

Image

Image

Z. Toczek

Zmieniony ( 20.12.2011. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »