Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Kolejny sukces sportowców Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej
Kolejny sukces sportowców Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
17.10.2011.
Image
Dobra passa sportowców z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej jest kontynuowana. Po sukcesie piłkarzy ręcznych, którzy zdobyli mistrzostwo województwa i w mistrzostwach Polski zajęli 8 miejsce przyszła kolej na futbolistki.  W ostatnich dniach września młodzi piłkarze i piłkarki reprezentujący Gimnazjum i Szkołę Podstawową w Grabownicy Starzeńskiej wzięli udział w eliminacjach II Turnieju ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Udział w eliminacjach zakończył się ogromnym sukcesem, gdyż w kategorii gimnazjów drużyna chłopców a w kategorii szkół podstawowych drużyna dziewcząt zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.

Image

Image

Finał wojewódzki rozegrany został w dniu 29 września 2011 roku na malowniczo położonym boisku ORLIKA w Kolbuszowej. Malownicza jesienna sceneria i piękna pogoda wyjątkowo sprzyjały tej sportowej imprezie.

Image

Image

W ocenie nauczycieli – opiekunów Turniej był przygotowany perfekcyjnie. Obiektywni sędziowie, zwrot kosztów dojazdu,  fachowa opieka lekarska oraz zagwarantowany ciepły posiłek dla wszystkich uczestników spowodował, ze uczniowie czuli się jak na profesjonalnym turnieju piłkarskim.

Image

Image

Wyniki naszych piłkarek i piłkarzy przerosły nasze oczekiwania. Mimo ogromnej konkurencji ze strony znanych ośrodków sportowych Mielca, Rzeszowa czy Stalowej Woli nasze dziewczęta w kategorii szkół podstawowych uplasowały się na trzecim, medalowym miejscu a chłopcy w kategorii gimnazjów zajęli 9 miejsce. Radość naszych młodych sportowców nie miała granic.

Image

Image

Dodatkowym, jakże cennym i wymiernym efektem był fakt, że wszystkie drużyny otrzymały w prezencie komplety strojów piłkarskich, a uczniowie dodatkowo po piłce. Jest to kolejny dowód na to, że inwestycje w sport szkolny, w infrastrukturę sportową przynoszą korzyści w postaci promocji naszych szkół oraz gminy Brzozów. Opiekunami naszych drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego Pani Beata Jatczyszyn oraz Pan Eugeniusz Mularczyk.

Bogusław Stodolak

Zmieniony ( 17.10.2011. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »