Start arrow Aktualności arrow IMŚ Szkół w Szachach zakończyły się
IMŚ Szkół w Szachach zakończyły się Drukuj Email
Wpisał: Redaktor
09.05.2011.
Image
Za nami VII Indywidualne Mistrzostwa Świata Szkół w szachach, które odbyły się w dniach od 30 kwietnia do 8 maja 2011 r. w Krakowie. Ogółem na starcie stanęło 357 zawodników z wielu krajów świata, w tym tak egzotycznych jak: Kolumbia, Sri Lanka, Malezja, Kirgistan, Peru czy Mongolia. W licznym, prawdziwie międzynarodowym gronie, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie.

VII Indywidualne Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach 2011

Rozegrano 9 rund prowadzonych systemem „szwajcarskim". Pozwoliło to na obiektywne sklasyfikowanie najlepszych w tym turnieju zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja była bardzo zacięta. Nie zdarzyło się w żadnej z kategorii, by jej zwycięzca zdobył maksymalną ilość punktów, czyli by wygrał wszystkie partie.

Image

Bardzo dobry wynik osiągnął Tomek Jaskółka w grupie wiekowej chłopców do lat 17, zajmując 5 miejsce, zdobywając 5,5 punktu. W grupie wiekowej dziewczynek do lat 13 Aleksandra Kozubal zajęła wysokie 10 miejsce również zdobywając 5,5 punktu. Wśród zawodniczek występujących do lat 11 Anna Krzysztyńska zajęła miejsce 24 - 4 punkty a Zuzanna Jurkiewicz 28 z 3,5 punktami. Wśród chłopców do lat 15 Jakub Gładysz uplasował się na miejscu 24 z 4 punktami. Ogólnie Polacy wywalczyli aż 7 medali, w tym 3 złote!

Image

Rodzice, uczniowie oraz trener, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata Szkół w Szachach serdecznie dziękują Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, Staroście Brzozowskiemu Zygmuntowi Błażowi, Posłowi na Sejm Adamowi Śnieżkowi, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie Barbarze Golonce oraz Dyrektor Gimnazjum  Nr 1 w Brzozowie Marioli Pilszak, Radzie Rodziców, Fundacji im. Stanisławy Bieńczak, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Wojownicy”, Firmie Termo-Bud Krzysztof Kościński, Pracowni Reklamy „STYL” oraz PHU „Krystian” ze Zmiennicy za wsparcie i udzielenie pomocy finansowej, dzięki której uczniowie mogli wziąć udział w tej prestiżowej imprezie.

Wojciech Kozubal

Zmieniony ( 09.05.2011. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »