Menu Content/Inhalt
Start arrow Aktualności arrow Święto brzozowskiego sportu
Święto brzozowskiego sportu Drukuj Email
Wpisał: Redaktor   
07.02.2011.
Image 
Po raz drugi zostały przyznane tytuły "Orłów Sportu" w gminie Brzozów. Podczas gali 4 lutego br. wyróżniającym się w 2010 roku zawodnikom i trenerom burmistrz Józef Rzepka wręczył pamiątkowe statuetki i nagrody. Uhonorowani zostali także weterani brzozowskiego piłkarstwa. Przypomniano sylwetkę zmarłego przed kilku laty zawodnika Brzozovii - Zbigniewa Barańskiego.
Uroczystość na scenie Brzozowskiego Domu Kultury poprowadził Mariusz Kaznowski - dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie. W tym roku część wspomnieniowa gali została poświęcona dziejom piłkarstwa w naszej gminie. Jeden z weteranów futbolu - Henryk Fredyk odczytał okolicznościowy wiersz swojego autorstwa, poświęcony zmaganiom na murawie. Następnie przypomniane zostały boiskowe dokonania  śp. Zbigniewa Barańskiego, a burmistrz Józef Rzepka przekazał pamiątkową statuetkę oraz okolicznościowy adres jego najbliższym. Przy wręczaniu nagród burmistrzowi asystowała sekretarz gminy Beata Bodzioch-Kaznowska.
 

ImageImage

Od lewej: Mariusz Kaznowski i Henryk Fredyk

Image

Wyrazy pamięci dla rodziny śp. Zbigniewa Barańskiego

W gronie wyróżnionych zasłużonych dla brzozowskiego piłkarstwa zawodników znaleźli się: bramkarz - Henryk Fredyk, pomocnik Bronisław Przyczynek, napastnik Bolesław Kostur i obrońca - Jerzy Siwak.
Image
 
Od lewej: Henryk Fredyk, Bolesław Kostur, Bronisław Przyczynek, Jerzy Siwak
 
ImageImage
 
Od lewej: Bogusław Orłowski i Adrian Wacek
 
ImageImage
 
Od lewej: Daniel Bryś i Jakub Lasek
 
Wśród sportów drużynowych zostali wyróżnieni piłkarze: Bogusław Orłowski, Adrian Wacek (obaj Iskra Przysietnica), Jakub Lasek (Brzozovia-MOSiR) i Daniel Bryś (Górnik Grabownica) oraz dwaj siatkarze: Tomasz Podulka (Brzozovia-MOSiR) - nagrodę odebrał ojciec Tadeusz Podulka i Hubert Wolanin (UKS Gimnazjum Przysietnica).
 
Image

Nagrodę dla Tomasza Podulki odbiera ojciec

ImageImage

Od lewej: Hubert Wolanin i Ewa Bartman

ImageImage

Od lewej: Grzegorz Bartman i Bartłomiej Jarema

Nagrody za osiągnięcia indywidualne otrzymali reprezentanci sportów walki: Ewa Bartman, Bartłomiej Jarema i Grzegorz Bartman (wszyscy Brzozowski Klub Karate) oraz duety kategorii duosystem: Paweł Michalski i Łukasz Sieńczak, Przemysław i Artur Czoporowie, a także Dominika Tomoń i Łukasz Szuba (wszyscy Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu).

Image

Paweł Michalski i Łukasz Sieńczak

Image

Przemysław Czopor i Artur Czopor

Image

Dominika Tomoń i Łukasz Szuba

 W gronie "Orłów Sportu" za 2010 r. znaleźli się też tenisiści stołowi, łucznicy i szachiści. Konrad Fedrczak i Jan Władyka to pingpongiści LKS Turze Pole, Konrad Szuba - UKS Huragan Górki, a Angelika Ruchlewicz - UKS Promyk Turze Pole.

ImageImage

Od lewej: Jan Władyka i Konrad Federczak

ImageImage

Od lewej: Angelika Ruchlewicz i Konrad Szuba

Nagrodzeni łucznicy: Mateusz Ryba, Aleksandra Ryba  (oboje Górnik Grabownica) i Paulina Warchałowska (UKS Górnik Humniska). W imieniu dwóch ostatnich nagrodę odebrał wiceprezes Górnika Grabownica Marek Ryba. Dwoje szachistów to: Tomasz Jaskółka (Brzozovia-MOSiR) i Aleksandra Kozubal.

ImageImage

Od lewej: Marek Ryba i Mateusz Ryba

ImageImage

Od lewej: Tomasz Jaskółka i Aleksandra Kozubal

Image

Zdjęcie rodzinne tegorocznych laureatów konkursu

Za szczególne osiągnięcia w szkoleniu młodych zawodników tytułami "Orłów Sportu" zostało uhonorowanych dwóch trenerów sportu szkolnego: Maciej Bednarczyk (UKS Sokół Brzozów) i Paweł Szałajko (UKS Huragan Górki).

Image

Od lewej: Paweł Szałajko i  Maciej Bednarczyk

Gratulując i dziękując wyróżnionym burmistrz Józef Rzepka podkreślił swoje szczególne zadowolenie z faktu, że po tytuły sięgają przede wszystkim młodzi ludzie - uczniowie szkół naszej gminy. Samorząd stara się wspierać ich wysiłki poprzez dbałość o należyty stan infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. - Na przestrzeni minionych lat wybudowaliśmy 6 sal gimnastycznych, a obecnie są budowane 2 hale sportowe: jedna przy tak zasłużonym dla sportu młodzieżowego Zespole Szkół w Humniskach, a druga przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przysietnicy.

Image

Trwają też przygotowania do budowy dwóch kolejnych sal gimnastycznych w Turzym Polu i Zmiennicy. Sukcesywnie realizujemy program boisk wielofunkcyjnych. Powstały już cztery, a docelowo boisko wielofunkcyjne będzie w każdej miejscowości. Od kilku lat działa kryta pływalnia „Posejdon”’, a za kilka miesięcy w gminie przybędzie kolejny imponujący obiekt. Będzie to najnowocześniejszy w naszym województwie kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Słonecznej w Brzozowie. Gmina Brzozów wspiera także modernizację stadionów w Brzozowie, Przysietnicy, Górkach i Zmiennicy - powiedział burmistrz Brzozowa.

Image

Na zakończenie gali mistrzów sportu z efektownym programem wystąpiła czołowa polska formacja czirliderek - zespół "Flimero" z Tyczyna.

Image 

Image

Image

Image 

Całe wydarzenie zostało zorganizowane wspólnymi siłami Brzozowskiego Domu Kultury, Muzeum Regionalnego w Brzozowie i Urzędu Miejskiego w Brzozowie. Oprawę muzyczną zapewniło combo jazzowe złożone z pracowników BDK z dyrektorem Sebastianem Michalskim na czele i wokalistką Kamilą Niewiadomską.

Image

Image

Damian Kierek

 

Zmieniony ( 08.02.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

W skrócie...


Ostrzezenia
Biuletyn Informacji Publicznej
Monitor Polski
Dziennik Ustaw
Portal Interesanta
Rewitalizacja
Dokumenty utracone
Kompleks Sportowo-Rekreacyjny
Rodzina 3+
Gospodarka odpadami
Harmonogram 2014

certyfikat eurorenoma

Media

Oglądaj nasze

 materiały filmowe

 

 

Urząd Miejski w Brzozowie, ul. Armii Krajowej 1, 36-200 Brzozów, pow. brzozowski, woj. podkarpackie
tel. (13) 43-410-50, fax. (13) 43-410-55
e-mail: um_brzozow@brzozow.pl
http://www.brzozow.pl
NIP: 686-10-01-197, Regon: 000524631

Nr konta bankowego: 72-8642-1113-2011-9306-0664-0001